• Klasa w Terenie

• Klasa VIIIA  obserwowała przyrodę, spacerowała  po okolicy, zbierała dary natury . A wszystkie te działania w ramach zadania projektowego Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego " Klasa w terenie".
            oprac. A. Kałużna

• Pozdrowienia

• Pierwszy tydzień w nowej szkole i z nowymi kolegami za Nami 😉 Klasa I C Przysposabiająca do pracy w akcji! Pozdrawiamy Ala, Ania, Adrian, Kajl i p. Dorota.

• Pierwsze działania projektowe

• A w klasie 6a i 8 a zakręcone zabawy w artystę.  Wspólnymi siłami stworzyliśmy takie oto "dzieło sztuki,,.  Za nami realizacja pierwszego zadania projektowego Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego  "W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie".
            oprac. A. Kałużna

• Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole.
            15 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Myślicie pewnie, że skupiliśmy się na strojach w kropki....otóż nie. Jest to przede wszystkim święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów i pasji.
            W ramach lekcji bibliotecznych i zajęć szkolnych przenieśliśmy się w świat kropek, które w niezwykły sposób rozbudziły naszą kreatywność. A to za sprawą książki Hervé Tulleta pt. „Naciśnij mnie”. Wspólnie dmuchaliśmy, klaskaliśmy i przekręcaliśmy książkę, bawiąc się przy tym wyśmienicie.
            Swoje imiona, emocje i talenty „wyklikaliśmy” w postaci kropek na wirtualnej macie do kodowania, a na zajęciach plastycznych stworzyliśmy wspólnie kolorową i uśmiechniętą kropkową stonogę. Przedszkolaki malowały balonami, piłeczkami i paluszkami.
            Oprac. M. Markowska

• Ekologiczna szkoła

• 6 września odbyło się wręczenie dyplomu za działalność ekologiczną dla naszej placówki. Nagrody przekazała przedstawicielka firmy Inneko na ręce uczniów i pani dyrektor.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• To już dziś, 4 września, rozpoczął się nowy rok szkolny.
            W godzinach porannych odbyła sie msza św. a następnie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pożegnalismy panią dyrekor Annę Kuczyńską i panią wicedyrektor Agatę Spirydowicz-Kasperską a z dniem 1 września stanowisko dyrektora objęła pani Monika Jurgielewicz-Wojtaszek a wicedyrektora pan Piotr Kruk. Na spotkanie
            z uczniami, rodzicami i pracownikami placówki przybyła pani Jolanta Lipińska  - wizytator Kuratorium Oświaty.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• To było wzruszajace spotkanie. 23 czerwca 2023 r. odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie poszczególnych klas otrzymali świadectwa szkolne. Dwoje przedszkolaków zakończyło edukację przedszkolną i rozpocznie naukę w pierwszej klasie. Pożegnaliśmy również trzy klasy SPdP które zakończyły edukację w naszej szkole. Nasi uczniowie przygotowali część artystyczną  i razem z rodzicami pyszny poczestunek.

• Już wakacje !

• WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI

ŻYCZY

DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE

ZESPOŁU KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO NR 1

W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

• Dzień Pustej Klasy

• "W tym roku już blisko 1300 szkół i przedszkoli z całego kraju przyłączyło się do akcji Dnia Pustej Klasy. W piątek, 16 czerwca 180 tysięcy dzieci i młodzieży zamiast siedzieć w czterech ścianach wyszło na zajęcia z Naturą w tle. Natura ma same zalety: jest otwarta 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Las, łąka czy parkowa polana to najlepiej wyposażone sale lekcyjne jakie możemy sobie wyobrazić. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot. Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia."

Oczywiście Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji zorganizowanej przez Ośrodek Działań Ekologicznych Źródła. W akcji udział wzięły następujące klasy: 1 A, II A, III A, III B SPdP, III A SP, VIII B SP. Zapraszamy do relacji. Uczniowie w ogrodzie przyszkolnym tworzyli serce z kamieni, które wcześniej malowali, ozdabiali wg własnego pomysłu.

#dzienpustejklasy2023

Opracowała: D. Kosowska

• Jestem AS

• 16 czerwca miało  miejsce podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Jestem AS Akceptuję Siebie. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami w klasach malowali kamienie, które miały odzwierciedlać ich super moce. Powstały przepiękne indywidualne obrazy. Dzisiaj podczas zajęć podsumowujących rozmawialiśmy o swoich mocnych i słabych stronach. Mówiliśmy o naszych różnicach w wyglądzie, zainteresowaniach, upodobaniach. Mówiliśmy, także o tym, w czym jesteśmy słabi lub co nam nie wychodzi. Wspólnie wkładaliśmy nasze indywidualnie pomalowane kamienie do jednego serca. Patrząc na różne kamienie i na nas samych doszliśmy do wniosku, że pomimo iż się różnimy i mamy czasami inne zainteresowania tworzymy jedno serce, i to jest fajne.. Każdy z Nas jest inny, ale każdy WYJĄTKOWY. Nasze panie też miały zadanie do wykonania. Musiały odrysować naszą sylwetkę w lustrze, a my, patrząc na siebie mogliśmy dostrzec, że nie było to wcale łatwe zadanie. Na końcu pani Dorota dołożyła do wspólnego serca białe kamienie, które są naszym wyzwaniem i niezapisanymi marzeniami, możliwościami. Pani Patrycją wytłumaczyła nam jak ważna jest akceptacja samego siebie. W projekcie udział wzięły następujące klasy: 1 A, II A, III A, III B SPdP, III A SP, IV C, VIII B SP. Zapraszamy do relacji zdjęciowej.

Pomysłodawcą projektu jest pani Joanna Gadomska, dzięki której powstał darmowy e-book.
            oprc. D. Kosowska

• Ksenia w przedszkolu

• We czwartek zakończyliśmy na ten rok szkolny zajęcia z dogoterapii. Na pożegnanie odbył się spacer z Ksenią. Do zobaczenia po wakacjach!!