• Wakacje!!

Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1

w Gorzowie Wielkopolskim

• Wycieczka do Zielonej Góry

• W ramach projektu ,,Spotkania ze sztuką"  dofinansowanego z Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. odbyła się wycieczka do Muzeum Ziemi Lubuskiej. Uczniowie zwiedzili bieżącą wystawę, poznali historię Ziemi Lubuskiej oraz wzięli udział w lekcji muzealnej ,,Z kufra mojego pradziadka".  Projekt ,,Spotkania ze sztuką"  realizowany jest przez Stowarzyszenie przy Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1.

• Piękna i Bestia

• 14 czerwca w ramach projektu ,,Spotkania ze sztuką" realizowanego przez Stowarzyszenie przy Zespole Kształcenia Specjalnego a dofinansowanego z  Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. uczniowie i wychowankowie obejrzeli spektakl                  ,,Piękna i Bestia" w Teatrze  im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Był to  mądry, zabawny  i  wzruszający  spektakl  o pragnieniu  akceptacji i sile  miłości.

• Festyn w Lipach

•

W tym roku Festyn Rodzinny odbywał się w Lipach. We wtorek - 7 czerwca wszyscy uczestnicy mieli świetne humory.  Pogoda również  dopisała.

• Nasza szkoła doceniona

• Miło nam poinformować, że roczny projekt "Podróże w sieci" został doceniony przez Krajowe Biuro eTwinning. W związku z czym uzyskaliśmy Krajowe Odznaki Jakości
            za "Dobrze zorganizowane działania dostosowane do potrzeb uczniów, uporządkowane materiały, ciekawe rezultaty oraz wykorzystanie narzędzi TIK"

W projekcie  udział wzięli uczniowie z klas: VIII B i II B SPdP

Koordynatorzy: Dorota Kosowska, Elżbieta Świderska

• '' Śpiewać każdy może... ''

• 6 czerwca w naszej placówce miała miejsce kolejna edycja Festiwalu piosenki  pod tytułem '' Śpiewać każdy może... ''

Wystąpiło wielu uczniów w bardzo różnorodnym repertuarze. Było na wesoło, sentymentalnie, fajnie. Ciekawa choreografia, kostiumy, dobór utworów zachwycił publiczność.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym koleżankom za ogromny trud włożony w przygotowanie występów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy bawić się tak wspaniale jak dzisiaj.

Iwona Stanasiuk i Ewa Wysocka.

• Projekt "Wyzwanie Teodora"

• Zakończono roczny Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Wyzwania Teodora”. Brały w nim udział klasy IV ASP i VI a SP. Głównym celem było wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka.

Opiekun projektu -  A. Kałużna

• Uwaga Geniusz!

• Wyjście uczniów Zespołu Kształcenia Specjalnego do Filharmonii na podsumowanie Akademii Muzyki Uwaga Geniusz! - finał. Środki na zakup biletów pochodzą z projektu Spotkania ze sztuką dofinansowanego przez Urząd Miasta w Gorzowie Wlkp.

Projekt realizuje Stowarzyszenie przy Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1.