• Projektowa IC SPdP

• Za nami kolejne pracowite dwa tygodnie. Zrealizowaliśmy następne zadania projektowe wynikające z harmonogramów. Zapraszamy do relacji.

• Barwy jesieni w I C SPdP

• Kolejne zadanie w ramach Międzynarodowego projektu eTwinning Barwy jesieni zostało zrealizowane. Kolorem naszej grupy był kolor pomarańczowy, dlatego postanowiliśmy przygotować w ramach zajęć kulinarnych Pieczoną dynię. Bo i kolor Nam się zgadzał i pora roku jak najbardziej odpowiednia. Wszak dynia to królowa jesieni Zapraszamy do obejrzenia filmu.

• Przerwa na Czytanie

• IV Międzynarodowa edycja „Przerwy na czytanie” w naszej szkole.

W środę, 25 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Międzynarodowej edycji „Przerwy na czytanie”, polegającej na biciu rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Na wspólne czytanie bajek zaprosiliśmy pana Andrzeja Waleńskiego, który jest autorem wielu wierszy, bajek i książek. Napisał m.in. „Znane bajki wierszem” i „Legendy gorzowskie”. Pan Andrzej zaraził wszystkich swoim entuzjazmem, charyzmą i dobrą energią. „Kot w butach”, „Brzydkie kaczątko”, „Pinokio” czy „Pszczółka Maja” były zrymowane przez naszych uczniów, a przy utworze z Akademii Pana Kleksa pt. „Witajcie w naszej bajce” rozśpiewaliśmy się na dobre.

Jesteśmy dumni, że współuczestniczyliśmy w biciu rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

Oprac.: G. Maciejczak, M. Markowska, A. Zaraś.

• MasterChef w naszej szkole

• W piątek,  20 października, od rana trwały przygotowania do  MasterChefa. Uczniowie wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami przygotowali pyszne dania.

• Apel - Dzień Papieski

• Od godzin porannych 19 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Przedszkolaki i uczniowie wykonali prace na temat "Jan Paweł II w oczach dziecka" - uroczyste otwarcie wernisażu odbyło się w Galerii "Krąg" WiMBP. W szkole, Schola z opiekunem, uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali ciekawe przedstawienie. Obejrzelismy prezentację o Karolu Wojtyle, Schola rozśpiewała naszych uczniów włączając do wspólnego śpiewu wykorzystując gesty komunikacji alternatywnej. Na zakończenie udostępniono prezentację naszych prac plastycznych. A przez cały dzień roznosiły się po szkole smakowite zapachy pieczonego ciasta - kremówek w różnych postaciach.
            oprac. J.Buchmiet-Skubiszyńska

• Mapa myśli

• Ja  i moje  zainteresowania, moje hobby. Zwizualizowane zainteresowania uczniów klasy VIII A -  Mapa myśli.

• Papieskie kremówki

• "A tam była cukiernia... Po maturze chodziliśmy na kremówki ..."dzisiaj obowiązkowym punktem  zajęć kulinarnych w VIII A były papieskie kremówki:).

• Uroczysty Apel

• 12 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystości spotkali sie uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice. Był to również Dzień Pasowania Uczniów I Klasy.  To ważna uroczystość dla każdego pierwszaka. To pierwszy moment, w którym pierwszoklasiści składają ślubowanie, są pasowani na uczniów i oficjalnie dołączają do społeczności szkolnej. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali część artystyczną. Były życzenia dla nauczycieli, piosenki, roztańczona grupa taneczna  "Pająki". Następnie dyrektor Monika Jurgielewicz-Wojtaszek oraz wicedyrektor Piotr Kruk wręczyli nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.

• Jesienne witraże

• Klasa VIII A i VI A Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "W ekologicznym świecie bawić dobrze się będziecie" - zadania nr 5 moduł II "Jesienne liście suszymy i witraże z nich robimy".  Przy okazji zainspirowaliśmy się do wykonania takich oto jesiennych fryzur z liści.
            oprac. A. Kałużna, A.Kobus

• Talenciaki w naszej szkole

• Nasza placówka  również przystąpiła do akcji Talenciaki. Zbieramy je a potem wymienimy na ciekawe pomoce dydaktyczne. Akcja trwa. Skarbonka dla talenciaków stoi w szatni, talony mozna też przekazać wychowawcy klasy lub pani Magdzie - wychowawcy przedszkola.
            oprac. M. Panek

• Zielnik

• Klasa VIIIA i VIA  zrealizowała punkt Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie" - zadanie 4 moduł II "Liście suszymy do zielnika je wkleimy".
            oprac. A.Kałużna, A. Kobus

• Jesień w przedszkolu

• Przedszkolaki z grupy "Misie" wykonały wspólnie wesołego jesiennego jeża. Malowały, kolorowały oraz przyklejały kolorowe liście. Jak widać, jeżowi podoba się w przedszkolu.
            oprac. P.Smogór, M.Panek

• Matematyczna mandala

• Za nami pierwsze zrealizowane zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Kreatywna matematyka.

Zrealizowane zadania:
            MATEMATYKA W PRZYRODZIE Poszukiwacze oznak jesieni, Jesienna mandala.
            MATEMATYKA WOKÓŁ NAS W rytmie jesieni.
            oprac.D.Kosowska

• eTwinningowa jesień

• Za nami pierwsze zrealizowane zadania w ramach Międzynarodowego projektu eTwinning  Autumn's colours. Celem projektu jest ukazanie piękna barw jesieni. W projekcie udział biorą następujące państwa: Rumunia, Turcja, Polska, Grecja, Hiszpania, Włochy, Litwa, Gruzja,  Macedonia, Serbia. Zapraszamy do relacji.

• Jesienne mandale

• Ogólnopolski Projekt edukacyjny "W ekologicznym świecie bawić dobrze się będziecie" - zadania nr 17, moduł I Skarby jesieni zbieramy i mandale układamy. Prace wykonali uczniowi klas VIII A i VI A.
            oprac.A.Kałużna, A.Kobus