Wreszcie nadszedł ten ważny dzień.
          Absolwenci, byli pracownicy i przyjaciele Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 im. Karola Wojtyły zostali zaproszeni na uroczystość jubileuszu 35-lecia powstania placówki i 15-lecia nadania szkole imienia. Przygotowania trwały cały rok, a najważniejsza uroczystość odbyła się 18 października 2022 roku. Rano uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły uczestniczyli we mszy świętej. Dalsza część obchodów odbyła się w szkole.
            Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele m.in. Urzędu Miasta, Wydziału Edukacji, Rady Miasta, Kuratorium Oświaty, Klubu Rotary, zaprzyjaźnionej Parafii  oraz wielu przyjaciół i darczyńców naszej szkoły.
            Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Wzruszeń i uśmiechów było wiele. Po uroczystej akademii goście mieli możliwość poznania życia szkoły oglądając wystawy, kroniki i prezentację multimedialną.

Reportaż telewizji o naszej szkole

35-_lecie_Zespolu_Ksztalcenia_Specjalnego_nr_1_(1).mp4

Otrzymaliśmy również listy gratulacyjne i prezenty

Prezentacja   To My tworzymy Naszą szkołę

Wielkimi krokami zbliża się jubileusz naszej szkoły. Dzieci z przedszkola i uczniowie klas I-VI wraz z nauczycielami przygotowali zgaduj zgadulę "Kto to jest ?" Były to portrety naszych pracowników. Prace wykonano różnymi technikami - pojawił sie kolaż, akwarele, prace wykonane pastelami.
        Nie każdego rozpoznano. Zagadki portretowe wywołały dużo śmiechu i zabawy.
        Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.
        Oprac. M. Panek

Rozwiazanie zagadek znajduje się na naszym facebooku.

Z okazji zbliżających się obchodów 35-lecia Naszej szkoły powstał reportaż z udziałem uczniów:  Szkoły Przysposabiającej do Pracy,
        Przedszkola i Szkoły Podstawowej.
        Zadaniem ich było odpowiedzieć na pytanie
                                                                                Lubię szkołę, bo....
        Zapraszamy !!!

Reportaż - Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Reportaż  - Przedszkole i Szkoła Podstawowa

Wśród wydarzeń przygotowujących nas do jubileuszu 35-lecia szkoły uczniowie wykonali prace plastyczne o naszym patronie  Janie Pawle II.

Prace wykonano różnymi technikami plastycznymi, między innymi; collage, akwarela, wyklejanka z bibuły, praca przestrzenna... Wystawę urządzono w holu głównym.