• Grudniowe czytanki

          • W okresie przedświątecznym przedszkolaki bawiły się doskonale. W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu "Czytanie na drugie śniadanie" poznały dwie opowieści: "Pierwszy śnieg" oraz "Moja gwiazdka". Zainspirowane książkami stworzyły swoje gwiazdki i rodzinę pingwinów oraz piekły pierniczki.
            oprac. P.Smogór, M.Olszacka, M.Panek

          • Ekologia w VIA

          • Klasa VI A SP wykonała następne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie”  - ”Kiełki w sali wysiewamy i na zdrowie je zjadamy”.
            oprac. A. Kobus
          • Szlachetna Paczka

          •    Szlachetna Paczka dojechała do Rodziny. Było dużo uśmiechów i radości.
            Dzieci  i rodzice z Przedszkola Specjalnego nr 34  po raz kolejny włączyli się do akcji Szlachetna Paczka. Dołączyli do nas też uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i zaprzyjaźnieni sponsorzy.
            Biblioteka Pedagogiczna podarowała również książki, bo jak wiemy,  "książka -  to najlepszy przyjaciel dziecka". Udało nam się zebrać potrzebne produkty. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę Szlachetnej Paczki.
            oprac. P. Smogór, M.Panek

          • Kosmiczna IC SPdP

          • Miesiąc grudzień to kolejna realizacja zadań w ramach projektu eTwinning SAY HELLO TO SPACE. Na zajęciach z przysposobienia do pracy wspólnie z p. Dyrektorem projektowaliśmy rakietę, a następnie przystąpiliśmy do budowy. Podczas zajęć rozwijających kreatywność opracowaliśmy graficznie nasze działania.
            Z panią Dorotą eksperymentowaliśmy z latarką. Podczas eksperymentu mogliśmy zaobserwować jak powstaje dzień i noc. Kajl próbował również swoich sił w programie graficznym
            Canva. Przedstawiona relacja została częściowo stworzona przez Kajla pod nadzorem p. Doroty.

            Oprac. Kajl Dec, Dorota Kosowska

          • Pachnące pierniczki

          • Czas Bożego Narodzenia to oczywiście czas m.in. pieczenia pierniczków. Dzisiaj klasy przysposabiające do pracy w ramach zajęć z gospodarstwa domowego zagniatały, wałkowały i wycinały ciasteczka. Było pachnąco, a przede wszystkim smakowicie.
            oprac. D.Kosowska

          • Ozdoby choinkowe

          • III A SPdP przygotowuje ozdoby na choinkę z masy solnej.
            oprac. G.Maciejczak

            A uczniowie klasy IIIA SP tworzą wesołe Mikołaje z szyszek i i serca pachnące lasem.
            oprac. E.Wysocka

          • Wspólne kolędowanie

          • Wspólne kolędowanie z naszymi przyjaciółmi z Domu Pomocy Społecznej nr 1.
            Uczniowie przygotowali niespodziankę w postaci występu oraz kartek świątecznych. Wspólnie z mieszkańcami śpiewali kolędy oraz wspominali  tradycje świąteczne .
            Odkryliśmy także ukryty talent naszej koleżanki.

            Wesołych Świąt

            oprac. G.Maciejczak

          • Życzenia IC PP

          • Grudniowy piękny czas. Klasa I C PP w akcji. Życzymy wszystkim - " Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność."
            oprac.  D.Kosowska
             Życzenia w linku poniżej

          • Mogę Sam

          • Klasa I C PP w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Mogę sam" tym razem wykonała zadanie dowolne  - Warsztaty bożonarodzeniowe. W ramach prac rękodzielniczych uczniowie z pomocą nauczyciela stworzyli świąteczne stroiki.
            oprac. D.Kosowska

          • Ekologiczne kiełki

          • Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie". Przed nami  Święta Bożego Narodzenia, Sylwester, a co za tym idzie czas podsumowań i nowych wyzwań.
            Wielu z nas pewnie  umieści na swojej liście noworocznych postanowień zdrowe odżywianie.
            Doceniając  zdrowotne i smakowe walory kiełków roślinnych  uczniowie z klasy VIII A wyhodowali je samodzielnie. Zachęcamy, sięgajcie  po nie  i…… JEDZCIE KIEŁKI DLA ZDROWIA!
            oprac. A.Kałużna

             

          • Projekty klasy VIIIC

          • Realizacja modułu : Sensoryczne choinki w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy Zmyslami" w wydaniu uczniów klasy VIII C.

            Grudniowe aktywności uczniów klasy VIII C - eksperymenty : ,,Balonowa karuzela", ,,Zimowe przenikanie barw" wykonane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Mała Fabryka Eksperymentów".

          • Kiermasz świąteczny

          • Ponieważ Jasełkowy Kiermasz Świąteczny cieszył się dużym powodzeniem, postanowiśmy go powtórzyć. W poniedziałek, 18 grudnia, odbył się następny. Uczniowie wystawili swoje świąteczne prace: serduszka  na choinkę, wieńce, świeczniki, "prezentowe skarpety " i wiele innych.
            oprac. A. Buchmiet-Skubiszyńska

          • Promujemy czytelnictwo techniką teatrzyków kamishibai

          •  W piątek, 15 grudnia 2023 roku  w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach Światowego Dnia Teatrzyku Kamishibai. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzyneczkę butai. 
                W ramach wydarzenia zaprosiliśmy do naszej szkoły panią Annę Giniewską, nauczyciela bibliotekarza z gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej WOM oraz koordynatora i lidera Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. CzytAnia – jako p
            ropagatorka głośnego czytania opowiedziała nam zabawną historię „O Panach Palcach” autorstwa Juliana Brudzewskiego. Uczniowie przy okazji utrwalili liczenie, poznali nazwy palców oraz świetnie się bawili słuchając opowiadania.
                  Spotkaniu towarzyszyła również wystawa teatrzyków kamishibai, przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Kajl Dec, autor jednego z teatrzyków wcielił się w animatora swojej mrocznej opowieści. Było ciekawie, zabawnie i wesoło.
            Zachęcamy do obejrzenia relacji ze spotkania.

            orac.E.Wysocka, J.Lipnicka, M.Markowska

          • Jasełkowe spotkanie

          • Dzisiaj, 14 grudnia,  Jasełka oglądali nasi absolwenci oraz przedstawiciele m.in. Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka, Domu Pomocy Społecznej,  Warsztatów Terapii Zajęciowej - ul.Czereśniowa, Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego oraz ks. Tomasz Sałatka - proboszcz Parafii NMP Królowej Polski.
                  Po występie wszyscy razem usiedliśmy przy suto zastawionym stole, a rozmowom nie było końca. Dziękujemy za odwiedziny, wspólnie spędzony czas, miłe słowa i prezenty.
            oprac. A.Buchmiet - Skubiszyńska

          • Jasełka - grudzień 2023

          • W środę 13 grudnia 2023r. obejrzeliśmy Jasełka zorganizowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Artyści byli profesjonalnie przygotowani. Zachwyciła nas scenografia i kostiumy. Schola zachęciła do  wspólnego wykonania pastorałek. Jak co roku działał też kiermasz bożonarodzeniowy. To spotkanie wzbudziło w nas wiele wzruszeń i radości.
                 Na spotkanie przybyli przedstawiciele oświaty oraz rodzice. Po występie, goście, uczniowie i pracownicy szkoły, spotkali się na wspólnych wigilijnych poczęstunkach.
            oprac. A.Buchmiet - Skubiszyńska

          • Ekologiczne klasy

          • Kolejne zadanie projektowe za uczniami klas VIIIA i VIA - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie - Z papieru kulki robimy i celować się uczymy Zadanie 6 Moduł I. Czy macie dużo starych gazet? Zróbcie z nich dużo kulek im więcej, tym lepiej i bawcie się tak jak my… Propozycje zabaw znajdziecie w galerii zdjęć.
            oprac.A.Kałużna, A.Kobus

            Klasa VI A zrealizowała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie” – Telewizor zbudujemy i pogodę zapowiemy.
            oprac. A.Kobus

          • #Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • Miło nam poinformować, że nasza biblioteka szkolna znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w kwocie 3750 zł ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

            Celem NPRCz 2.0 jest wspieranie rozwoju czytelnictwa poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

            W ramach dotacji kupiliśmy do naszej biblioteki dwa regały na książki i siedzisko, dzięki którym stworzymy „Kącik Czytelnika”, a zakupione książki i materiały będą doskonałą okazją do promowania czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.
            Zresztą zobaczcie sami.

             #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa

            oprac.M.Markowska