• Bal Karnawałowy 2023

• Akcja - Młodsi starszym pomagają

• 17 stycznia 2023 r. uczniowie z klasy III A i III B SPdP w ramach akcji "Młodsi starszym pomagają" porządkowali pomieszczenia w Domu Pomocy Społecznej. Młodzież wykazała się ogromnym zaangażowaniem i umiejętnością pracy w zespole. Celem zajęć było: przygotowanie uczniów zgodnie z ich możliwościami do podejmowania pracy, w szczególności w następujących dziedzinach: pomoc osobom starszym, prace organizacyjno -porządkowe oraz nauka organizacja i umiejętność pracy w zespole.

Oprac. D.Kosowska

• Dotknij, poczuj, zobacz - styczniowe prace

• W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Dotknij, poczuj, zobacz uczniowie z klasy Ia SP i III B SPdP wykonali dzisiaj zadanie Barwienie soli kredą. Powstały piękne ozdoby, które zostaną wręczone Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.
            Oprac. D.Kosowska

• Styczniowe "Czytanie na drugie śniadanie"

• Dzieci z  grup przedszkolnych miały możliwość wysłuchania wierszyka o "Zwierzątkach w podróży" oraz obejrzenia i wysłuchania krótkich opowiadań z książek "Leśne zwierzęta" i "Nasi domowi przyjaciele". Wraz z wierszykami poznawali zwierzęta, pojazdy oraz układali puzzle. A popołudniu podróżowali na placach zabaw.

• Magia Czytania

• W poniedziałek, 16 stycznia, uczniowie klasy VIIA wybrali się do Galerii na Mansardzie w Bibliotece Pedagogicznej WOM. Obejrzeli wystawę "Magia Czytania", wykonali prace plastyczne, obejrzeli książki przestrzenne POP-UP i przebrali się za postacie z bajek.

Oprac. A.Kałużna

• Gramy Zmysłami - tęczowe cukierki

• Uczniowie klasy 7C zrealizowali styczniowy moduł Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy Zmysłami''. Wykonaliśmy proste eksperymenty z wykorzystaniem barwników  spożywczych: znikający atrament, wędrująca woda, wulkan sodowy. Obserwowaliśmy grę świateł z emiterów oraz tęczę z cukierków skittles.

Oprac. M.Pietrzak

• Aktywna Tablica - Magiczny Box

• Uczniowie z klasy  IV a i VII a  na zajęciach rozwijających kreatywność zapoznali się z możliwościami magicznego boxu w który została wyposażona nasza szkoła dzięki rządowemu  dofinansowaniu programu - Aktywna Tablica. W ruch poszły pisaki interaktywne umożliwiają rysowanie, sterowanie grami i obsługę różnych ciekawych aplikacji. Bawiliśmy się również piłkami, rzucając je w wyświetlane na ekranie symbole i animacje. Zabawa była przednia.

Oprac. A.Kałużna i A.Kobus

• Zabawa Sztuką - Farba

• Zadanie projektowe: Przepis na farbę – tym razem zastąpiliśmy typowe farby, aromatyczną herbatą. Zadanie Malowanie herbatą to kolejna niezwykła zabawa plastyczna uczniów z klasy VA i VIIA.  Uczestnicy projektu Zabawa Sztuką mieli okazję oglądać, rozróżniać, i nazywać kolory HERBATY!!! porównywać jej nasycenie, oraz obserwować jak płyn zachowuje się na kartce z bloku. Zapraszamy do galerii -  Zwierzęta zimą.

Oprac. A.Kałużna i A.Kobus

• Akademia Muzyki

• Klasa VII a obejrzała i wysłuchała w  Filharmonii -  Akademię muzyki -  audycję muzyczną "Baśń opowiedziana tańcem. Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Występowali tancerze ze szkoły baletowej w Poznaniu.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Razem przez cztery pory roku"

• Klasy V a SP i VII a SP wykonały następne zadania z II modułu „Zima”.

„My się zimy nie boimy!”- zimowe zawody w ogrodzie szkolnym;

Zabawy badawcze z wykorzystaniem kostek lodu;

„Zimowy krajobraz”- praca  plastyczna z wykorzystaniem masy solnej.

Koordynatorzy projektu A. Kobus , A. Kałużna