•  eTwinning 2022/2023

NOWE PROJEKTY

Miło nam poinformować, że jesteśmy koordynatorami dwóch ogólnopolskich projektów eTwinning Z plecakiem po Polsce i Wszystkie zmysły lubią Boże Narodzenie, a także bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie eTwinning Jesienne skarby z natury.

Projekt eTwinning "Z plecakiem po Polsce" realizuje:
          - klasa III B SPdP,  ZKS nr 1 z Gorzowa Wielkopolskiego,
          - Szkoła Przysposabiająca do Pracy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. M Lutra z Wrocławia,
          - Zespół Szkół Specjalnych w Stargardzie.

Projekt eTwinning "Wszystkie zmysły lubią Boże Narodzenie" realizują uczniowie:

- klasy VII A i VIII B SP i I A, II A, III B i III C SPdP, ZKS nr 1 z Gorzowa Wielkopolskiego
          - Szkoły Przysposabiającej do Pracy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. M Lutra z Wrocławia,
          - Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie,
          - Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie,
          - Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 4 w Krakowie,
          - Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.

Projekt eTwinning "Jesienne skarby z "realizuje:

- klasa III B SPdP, ZKS nr 1 z Gorzowa Wielkopolskiego,
          - Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim,
          - Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 4 w Krakowie.
          Za nami pierwsze spotkania online z partnerami projektowymi i pierwsze działania.

Przedstawiamy pierwszą relację z projektu Jesienne skarby z natury, następne w przygotowaniu.
          Oprac. D. Kosowska i koordynatorzy

eTwinning 2021/2022

Nasza szkoła doceniona

Miło nam poinformować, że roczny projekt "Podróże w sieci" został doceniony przez Krajowe Biuro eTwinning. W związku z czym uzyskaliśmy Krajowe Odznaki Jakości
          za "Dobrze zorganizowane działania dostosowane do potrzeb uczniów, uporządkowane materiały, ciekawe rezultaty oraz wykorzystanie narzędzi TIK"

W projekcie  udział wzięli uczniowie z klas: VIII B i II B SPdP

Koordynatorzy: Dorota Kosowska, Elżbieta Świderska

Realizacja Ogólnopolskiego Projektu  eTwinning ,,Podróże w sieci”

W okresie od września 2021 do maja 2022r. uczniowie z klas VIII B i II B SPdP realizowali ogólnopolski projekt eTwinning ,,Podróże w sieci”.
          Zadaniem projektu było poznanie i upowszechnianie kultury, zwyczajów oraz tradycji wybranych państw Europy. W miesiącu kwietniu i maju uczniowie poznawali symbole narodowe, potrawy, bajki oraz tradycje Hiszpanii i Czech. Zapraszamy do zapoznania się z Naszą relacją.

Oprac. D. Kossowska

Prezentujemy podsumowanie Ogólnopolskiego projektu eTwinning Bezpieczni w sieci

Głównym celem projektu było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli
           i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
          W ramach współpracy powstały m.in. prezentacje: genially, multimedialne pomoce edukacyjne wykorzystujące alternatywne metody komunikacji; wspólnie opracowaliśmy prezentację w programie graficznym canva, plakaty-hasła, filmiki.
          Każda ze szkół wykonała u siebie gazetkę szkolną, powstały infografiki, avatary, maskotka DBI SEJFNECIK.
          Przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjno-wychowawcze prowadzone przez nauczycieli oraz policjantkę.
          Czas trwania projektu luty/marzec 2022. Projekt wpisał się w działania Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 organizowanego przez Polskie Centrum Programu Safer Internet oraz bierze udział w konkursie  na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2022.

Zapraszamy do zapoznania się z Naszymi działaniami

Koordynatorzy: D. Kosowska,E. Świderska.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

• eTwinning Quality Label - Krajowa Odznaka Jakości

•  Z radością informujemy, że ogólnopolski projekt eTwinning Bezpieczni w sieci, którego byliśmy koordynatorem, właśnie otrzymał eTwinning Quality Label - Krajową Odznakę Jakości.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom klas: VIII A i VIII B ze Szkoły Podstawowej nr 18 oraz nauczycielom i uczniom klas I A, II A, II B, III A, III B, III C ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2.

„Odznaka Jakości eTwinning przyznawana jest nauczycielom i szkołom
          za wybitne projekty eTwinning, jest świadectwem pewnego krajowego
          i europejskiego standardu.”

Koordynatorzy projektu: Dorota Kosowska, Elżbieta Świderska