• PRZERWA NA CZYTANIE

• PRZERWA NA CZYTANIE    2022/2023

IV Przerwa na czytanie w Zespole Kształcenia Specjalnego Nr 1 odbyła się 26 października
        2022 roku.   Była jednym z elementów jubileuszu 35-lecia naszej placówki.
        Wśród zaproszonych do wspólnego czytania i słuchania  gości były nasze panie Emerytki, wolontariuszka schroniska "Azorki"z pieskiem oraz uczniowie naszej szkoły w rolach aktorskich  i lektorskich. Pani Alicja Borkowska poczytała nam o trudnym sąsiedztwie "Pawła i Gawła",  uczniowie Kacper i Bartek fenomenalnie odegrali ich role. Pani Anna Opara wyśpiewała nam kilka wierszy Jana Brzechwy a Rafał zadeklamował wiersze o zwierzętach. Po piosence "Jak rozmawiać trzeba z psem", dowiedzieliśmy się od sympatycznej pani wolontariuszki o potrzebach schroniska i opiece nad zwierzętami.
        Czas spotkania upłynął szybko, przerwa się skończyła a my już czekamy na kolejną.

Oprac. J. Czerniawska