• Labolatorium przyszłości

• Szkoła Podstawowa nr 18 wchodząca w skład ZKS nr1 realizuje program edukacyjno-technologiczny Laboratoria Przyszłości zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tego programu jest min. zwiększenie samodzielności, kreatywności, umiejętności manualnych i technicznych, kształtowanie krytycznego myślenia oraz pracy zespołowej wśród uczniów SP.
          Z środków otrzymanych w ramach programu szkoła zakupiła liczny sprzęt, który od września wykorzystujemy podczas zajęć funkcjonowania osobistego i społecznego, zajęć rozwijających kreatywność oraz innych zajęć rozwijających umiejętności uczniów.
          W ramach programu zakupiono sprzęt:
          Drukarka 3D,
          Aparat fotograficzny oraz statyw fotograficzny z głowicą kulową,
          Gimbal ręczny,
          Oświetlenie do realizacji nagrań,
          Mikrofon kierunkowy oraz bezprzewodowy mikrofon,
          Zestaw nagłaśniający oraz głośnik przenośny
          Mikrokontroler-zestaw startowy Arundio,
          Stacja lutująco-rozlutowująca za pomocą gorącego powietrza,
          Bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąca (6 sztuk) wraz ze sztyftami do klejenia,
          Piekarniki (5 sztuk) oraz opiekacze (3 sztuki),
          Roboty kuchenne (4 sztuki) oraz mikser,