• Jasełka

• W środę 21 grudnia odbyły sie w naszej szkole Jasełka. Obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez nauczycieli i uczniów, a nastepnie wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Wszyscy aktorzy w pięknych strojach grali z wielkim zaangażowaniem.

• Czytanie na drugie śniadanie - grudzień

• W grudniu przedszkolaki  poznały książki 'Kiciakocia i Nunuś - Jaka piękna zima", "Święta i sanie Mikołaja" - książka dźwiękowa. Dzieci miały okazję pobawić się sztucznym śniegiem, lepić bałwany z masy solnej, malować szyszki i tworzyć ozdoby świąteczne.

• Nasza szkoła wyróżniona

• 13 grudnia 2022 r. do godz. 20:30 zostało zakończone głosowanie w Plebiscycie Gazety Lubuskiej Szkoła Roku na etapie wojewódzkim. Miło Nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się na II Miejscu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim głosującym.

• Poczuj, dotknij, zobacz

• 16 grudnia klasa: I A SP i III B SPdP podjęła się wykonania kolejnego zadania w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Poczuj, dotknij, zobacz. Tym razem nasze doświadczenia związane były z działaniami dotykowymi. Wykonaliśmy masę solną, którą następnie umieszczaliśmy w balonach. Gniotkom dorysowaliśmy buzie i nadaliśmy imiona. Tak powstałe gniotki okazały się wspaniałą zabawką służącą do rozładowywania napięcia, a także do ćwiczenia małej motoryki.

• Szlachetna Paczka 2022- Finał

•  To już jest finał !  Dzieci  i rodzice z Przedszkola Specjalnego nr 34 włączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Dołączyli do nas też uczniowie klasy IIIB SPDP, specjaliści i zaprzyjaźnieni sponsorzy. Udało nam się zebrać potrzebne produkty. Pan Karol, bo to jego otoczyliśmy opieką, był bardzo wzruszony.
            Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę Szlachetnej Paczki.
             oprac. P. Smogór, M.Panek

• Zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D

• W tym roku uczniowie klasy VIIIA przygotowanie świątecznych pierniczków rozpoczęli od wykonania foremek. W listopadzie podczas zajęć rozwijających kreatywność uczniowie poznali zasady obsługi drukarki 3D, którą szkoła zakupiła w ramach programu Laboratorium Przyszłości, dokonali też pierwszych prób wydruku. W grudniu uczniowie wybierali projekt foremki i drukowali ją przy użyciu drukarki 3D. Zadanie to budziło fascynację, ciekawość i wymagało cierpliwości (czas drukowania jednej foremki to prawie 3 godziny). Kolejne etapy były już uczniom dobrze znane: wykonanie ciasta, wykrawanie, pieczenie i najmilsze dekorowanie. Degustacja trwa…

• Grudniowe spotkanie z Maszą

• Za nami kolejne spotkanie z Maszą w ramach dogoterapii. Jak widać, przedszkolaki coraz bardziej oswajają się z sympatycznym psem.
            oprac. P.Smogór, M.Panek

• Bożonarodzeniowy Kiermasz

• Dzisiaj, 15 grudnia, odbył się w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy. Uczniowie przygotowali wspaniałe ozdoby świąteczne m.in.: stroiki, ozdoby z masy solnej, filcu, kartki świąteczne, bombki, mikołaje, świeczniki i ozdoby wykonane techniką decoupage. W miłej atmosferze, nucąc świateczne przeboje, młodzi artyści samodzielnie sprzedawali wykonane ozdoby.
            oprac. M.Panek

• Spotkanie z Grinchem

• 9 grudnia 2022 r. uczniowie z klasy III A i III B SPdP zostali zaproszeni przez panią Katarzynę Romanowską właścicielkę English Szkoła Językowa Dla Dzieci i Młodzieży na zajęcia świąteczne. Tematem zajęć było Grudniowe świętowanie z Grinchem. Podczas zajęć próbowaliśmy odczarować święta Grincha, wykonaliśmy wiele ciekawych zadań i odtańczyliśmy wspólny taniec. Na koniec wszyscy razem pozdrowiliśmy naszych partnerów w projekcie eTwinning Wszystkie zmysły lubią Boże Narodzenie. Dziękujemy pani Kasi za pięknie zorganizowaną dla nas niespodziankę.

• Wspólna kolęda

• W czwartek, 8 grudnia,  uczniowie biorący udział w projekcie eTwinning Wszystkie zmysły lubią Boże Narodzenie zrealizowali kolejne zadanie projektowe, wspólnie zaśpiewali i nagrali kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze".

Materiał oprac.: D. Kosowska

• Artystyczne ozdoby świąteczne

• Realizacja zadania projektowego "Świąteczna ozdoba" inspirowana twórczością Picassa, Klimta, Mondriana, Klee. Klasa 7A i klasa 5 A.

koordnatorki:  A. Kałużna i A. Kobus

• Odwiedziny Mikołajów

• Ho, ho, ho ! Dzisiaj zajechał do nas Mikołaj a raczej Mikołaje. Sprawdzili czy uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy dobrze się przez ten rok zachowywali. Chyba tak, bo nikt nie dostał rózgi, tylko wspaniałe prezenty.
            oprac. J. Lipnicka

• Uwaga! Mikołaj

• Witam wszystkie grzeczne dzieci STOP  -  Niedługo przybywam STOP   Hou hou hou!
            Zapraszamy do obejrzenia filmu o Świętym Mikołaju. Oglądajcie do końca i bądźcie czujni ;) Przedstawiamy kolejne działania uczniów z Gorzowa w ramach projektu eTwinning Wszystkie zmysły lubią Boże Narodzenie.

• Wspólne pastorałki

• W poniedziałkowe przedpołudnie odwiedzili nas pracownicy i uczestnicy Warszatów Terapii Zajęciowej. Wysłuchaliśmy  montażu słowno-muzycznego "Poczuj święta". Śpiewaliśmy wspólnie kolędy i pastorałki. Spotkanie wprowadziło nas w świąteczny nastrój.

• Muzyczny projekt

• Kolejne zadanie projektowe za Nami.

Dzisiaj uczniowie biorący udział w projekcie eTwinning Wszystkie zmysły lubią Boże Narodzenie zrealizowali kolejne zadanie projektowe.

Witamy z Gorzowa rozpoczynamy nasz bożonarodzeniowy Challenge Jerusalema. Życzymy wszystkim wspaniałej zabawy. GORZÓW NOMINUJE WROCŁAW.
            materiał oprac. D. Kosowska

• Szkolne doświadczenia

• Realizacja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Poczuj, dotknij, zobacz".

Starsi koledzy młodszym pomagają. Uczniowie klasy III B SPdP zaprosili do realizacji projektu swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy IA SP.

• Magiczne przedszkole

• W tym tygodniu obchodzone były w przedszkolu Andrzejki. Były zabawy i wspólne pieczenie ciasta, bo to przecież również był Dzień Placka.