• Przedszkolaki świętują

• Z okazji Dnia Matki - Marysia, Olek, Edyta i Hania z przedszkola przygotowały laurki, torby własnoręcznie ozdobione oraz piosenkę dla Mam.

Oprac. P.Smogór, M.Panek

• Dzień Mamy w Kole Teatralnym

• Obchodzimy Dzień Mamy, ale życzenia składamy również pozostałym członkom rodziny 🙂

Pozdrawiamy.

Uczestnicy Koła Teatralnego

Oprac  A. Batura

• Dzień Pszczół

• 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Lubicie słodki miód na śniadaniowej kanapce. A co jeśli go zabraknie? Dlatego właśnie klasa IV a i VI a dołączyły się do akcji Poidełka dla pszczół. Wykonanie takiego poidełka jest bardzo łatwe, a może tak bardzo pomóc.

Koordynatorzy projektu: A. Kobus, A. Kałużna

• Realizacja Ogólnopolskiego Projektu eTwinning ,,Podróże w sieci”

• W okresie od września 2021 do maja 2022r. uczniowie z klas VIII B i II B SPdP realizowali ogólnopolski projekt eTwinning ,,Podróże w sieci”. Zadaniem projektu było poznanie i upowszechnianie kultury, zwyczajów oraz tradycji wybranych państw Europy. W miesiącu kwietniu i maju uczniowie poznawali symbole narodowe, potrawy, bajki oraz tradycje Hiszpanii i Czech. Zapraszamy do zapoznania się z Naszą relacją.

Oprac. D. Kossowska

• Nasz Patron

• Wśród wydarzeń przygotowujących nas do jubileuszu 35-lecia szkoły uczniowie wykonali prace plastyczne o Janie Pawle II. Niektóre prace pokazują osobistą więź z Patronem - Karol Wojtyła wśród dzieci. Inne akcent kładą na cechy osobowości, fakty z życiorysu i podróże apostolskie. Prace wykonano różnymi technikami plastycznymi, między innymi; collage, akwarela, wyklejanka z bibuły, praca przestrzenna...   Wystawę urządzono w holu głównym szkoły.

Oprac. J. Cebulka

• Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

• 5 maja obchodzimy Europejski  Dzień Walki  z  Dyskryminacją Osób  Niepełnosprawnych.
            W Polsce to również  Dzień  Godności  Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dzień ten jest wyjątkową okazją, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego  udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym.

" Jesteśmy tacy sami jak wy " pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczny Dzień Godności w  naszej szkole. Uczniowie przygotowali fiszki z określeniami słów tolerancja i godność, uzupełniali przygotowane karty pracy i brali udział w rozmowach tematycznych.

• Zakończenie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Europa i Ja

• Miło Nam poinformować, że zakończone zostały działania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Europa i Ja. Celem projektu było zdobycie wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie.

Wiecej informacji w zakładce Projekty/Konkursy/ Akcje