• Ksenia i przedszkolaki

• Za nami kolejne spotkanie z Ksenią. Zajęcia z dogoterapii. Dzieci coraz bardziej oswajają się z psią przyjaciółką.
            oprac. P. Smogór

• "Cztery pory roku" już za nami

•  Kończy sie powoli okres nauki i za nami już wykonane projekty. Uczniowie klas V A i VII A otrzymali  certyfikaty z zakończenia Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Razem przez cztery pory roku”. Gratulacje !

oprac. A.Kałużna i A.Kobus

• Przedszkolaki czytają

• W maju przedszkolaki przeczytały m.in. "Kicia Kocia i straszna burza" oraz "Jaś i magiczna fasola". Dzieci utrwaliły wiedzę o bezpiecznych  zachowaniach  w czasie  trwania burzy oraz poznały przygody Jasia.
            oprac. P. Smogór,  M. Janas

• Sylwety " Moja rodzina"

• Uczniowie klasy VII A przy użyciu laminatora wykonali sylwety "Moja rodzina". Zadanie  w ramach realizacji programu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości - zajęcia rozwijające kreatywność.
            oprac. A Kałużna

• Dzień Pszczoły

• 19 maja obchodziliśmy Dzień Pszczoły. Z tej okazji uczniowie wykonali pracę techniczną ,,Pszczoła z papieru". Uczniowie klasy VIII A przedstawili pszczelą rodzinę, ich ważną rolę dla przyrody i człowieka. Pani Marzena opowiedziała o pracy pszczelarza. Wszyscy mogli skosztować miodu oraz bawić się przy piosenkach ,,Taniec Mai" itp.
            oprac. J. Lipnicka

• Lato w projekcie

• Uczniowie z klasy V A SP oraz VII A SP wykonali  ostatni moduł pt.”Lato” w ramach Ogólnopolskiego Projektu edukacyjnego Razem przez cztery pory roku:

„Tęczowe lato”- zabawy z wykorzystaniem bibuły.
            Zabawy sensoryczne z piaskiem.
            „Wakacyjny worek skarbów”- praca plastyczna z materiałów naturalnych.

Koordynatorzy projektu A. Kobus i A. Kałużna

• eTwinning - współpraca międzynarodowa

• Za nami kolejny zrealizowany projekt. Tym razem certyfikaty otrzymaliśmy za realizację międzynarodowego projektu eTwinning OUR PLANET, OUR HOME. W projekcie udział wzięły następujące kraje: Turkey(10), Romania(1), Poland(1), North Macedonia(1), Georgia(1), Serbia(1), Bulgaria(1).

• Wizyta w MZK

•  Piątek, 19 maja, to był dzień pełen niespodzianek. Pani A. Batura zorganizowała wycieczkę dla uczniów klasy III A do Miejskich Zakładów Komunikacji. Zaprosiła do wspólnej wycieczki przedszkolaków z grupy MISIE. Po zakładzie oprowadziła nas p.Paulina. Obejrzeliśmy zajezdnię autobusową, warsztaty gdzie naprawia się uszkodzone tramwaje i autobusy, miejsce gdzie ładuje się autobusy elektryczne. Zajrzeliśmy pod zepsuty autobus, weszliśmy do specjalnych kanałów umożliwiający naprawę pojazdów,  do wielkiej myjni. Mieliśmy okazję zwiedzić różne rodzaje autobusów i tramwajów. A na koniec mogliśmy zwiedzić najstarszy wagon tramwajowy który ma 65 lat i w środku jest cały z drewna. I oczywiście powrót do szkoły tramwajem i autobusem.
            oprac. A. Batura, M.Panek

• Finał projektu "Dotknij, poczuj, zobacz"

• Z przyjemnością informujemy, że klasy I A SP, III A SP, III A SPdP i III B SPdP oraz grupa przedszkolna "Misie" zakończyły realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Dotknij, poczuj, zobacz". Zwieńczeniem całorocznej pracy projektowej są otrzymane certyfikaty.

Projekt realizowany był w roku szkolnym 2022/2023 (wrzesień-maj).

W każdym miesiącu uczestnicy przeprowadzali ze swoją klasą co najmniej jeden eksperyment. Dla potwierdzenia umieszczali jego zdjęcie z krótkim opisem na grupie projektowej.

• Każdy inny - wszyscy równi

• Za zrealizowane zadania i przesłane sprawozdanie od orgaAizatora Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego "Każdy inny - wszyscy równi" nauczyciele koordynujący projektem i uczniowie klas II A, III B i III C SPdP otrzymali certyfikaty.

Oto kilka słów od organizatora:
            "Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy za udział w projekcie. Mamy nadzieję, że ten czas był dla Państwa ciekawą przygodą i choć jednej osobie przybliżył funkcjonowanie osób ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. Żywimy nadzieję, że szerzenie wiedzy nie zakończy się na projekcie."

GRATULACJE !

• Święto Patrona Szkoły

• W dniu 18 maja obchodziliśmy jak co roku Święto Szkoły i Święto Patrona Szkoły przypadające w rocznicę urodzin Karola Wojtyły. W tym roku był to festiwal piosenki religijnej w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Uczniowie wraz opiekunami po krótkiej modlitwie przedstawili wiele pięknych utworów, które nagradzano burzliwymi oklaskami. Miło spędziliśmy ten dzień.

oprac. A.Buchmiet-Skubiszyńska

• Tostowe pyszności

• Zajęcia kulinarne - chleb i tosty z użyciem opiekacza i miksera planetarnego w ramach realizacji programu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości - zajęcia rozwijające kreatywność. Wszystkie działania wykonali uczniowie klasy VII A.
            oprac. A. Kałużna

• Finał projektu

• Nasi uczniowie i nauczyciele  oraz szkoła otrzymali w maju certyfikaty z zakończenia Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa Sztuką". Gratulujemy!!!

• Spotkanie muzyczne

• Wizyta klasy VII A i VIII B w Filharmonii Gorzowskiej na audycji muzycznej "Graj, Śpiewaj, Tańcz".
            oprac. A Świderska, A. Kałużna

• Dzień Godności

• 5 maja to Dzień  Godności  Osób z Niepełnosprawnością  Intelektualną. Nasi uczniowie wykonali plakaty pod tytułem "Każdy inny wszyscy równi".

Wykonane prace tradycyjnie ozdobiły szkolny korytarz, jednocześnie przypominając  o tolerancji i potrzebach innych.  W tym dniu uczestniczyliśmy  również we wspaniałym koncercie pt. "Dźwięki świata"  zorganizowanym przez MCK Gorzow.
            oprac. A.Kałużna, E.Rosicka, P.Smogór, D.Kosowska

• WAKELET - zangażowani informatycznie

• Ciekawe, którą polską szkołę, których członków grupy Wakelet Polska zobaczymy podczas transmisji na cały świat Wakelet Live w czerwcu.

W ramach moich działań jako Ambasadora Wakelet przygotowaliśmy z Wiktorem krótki filmik z tworzenia kolekcji w Wakelet.