• Bal karnawałowy 2024

•  We wtorek, 30 lutego, odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. W zabawie uczestniczyły również uczennice Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wlkp. Kto się u nas zjawił? Odwiedziły nas m.in.: królewny, dinozaury, hrabia Drakula w co najmniej 2 osobach, policjanci, Superman, żółw, kowboj i kowbojka, Harry Potter, oraz wiele innych. Było barwnie, kolorowo i dyskotekowo. O oprawę muzyczną zadbali nasi Dj-e.

• Europejska Odznaka Jakości

• Taka miła niespodzianka dzisiaj, za realizację europejskiego projektu eTwinning "OUR PLANET, OUR HOME" uczniowie z klasi I C przysposabiającej do pracy pod kierunkiem p. Doroty Kosowskiej otrzymali Europejską Odznakę Jakości

Dear Dorota Kosowska,

Congratulations! You have been awarded the European Quality Label for the work in the eTwinning project "OUR PLANET, OUR HOME". This means that your work, the work of your students and the collaboration with your partners met the Quality Label Framework criteria and received a high score.

As a result, you will receive a certificate which you can print and display in a prominent position in your school. Also, your project will be featured in a special area on the European School Education Platform.

Once again congratulations and we hope you continue organising high quality projects with other eTwinning teachers.

Gratulacje! Zostałeś wyróżniony Europejską Odznaką Jakości za pracę w projekcie eTwinning "NASZA PLANETA, NASZ DOM". Oznacza to, że Twoja praca, praca Twoich uczniów i współpraca z Twoimi partnerami spełniły kryteria Programu Odznak Jakości i otrzymały wysoką ocenę.

W rezultacie otrzymasz certyfikat, który możesz wydrukować i wyeksponować w widocznym miejscu w swojej szkole. Ponadto Twój projekt zostanie zaprezentowany w specjalnej strefie na Europejskim Trybunale.

• Nowa przygoda eTwiningowa

• Klasa I C przysposabiająca do pracy rozpoczyna nową przygodę eTwiningową "Special exploding box. Eksperymenty, doświadczenia, zadania."
                Projekt ma na celu rozwój kompetencji nauczycieli w zakresie pracy z uczniem z niepełnosprawnością intelektualną oraz podniesienie poziomu jakości nauczania, uczenia się i terapii. Rozwój kompetencji społecznych, kulturowych i językowych. Celem projektu jest stworzenie uczniom z niepełnosprawnością intelektualną możliwości aktywnego zdobywania wiedzy, stymulowanie aktywności w kierunku poznania i zrozumienia świata. Projektowanie i przeprowadzanie różnorodnych doświadczeń i eksperymentów odbywać się będzie poprzez zastosowanie nowatorskich metod nauczania m.in. metody pytań i doświadczeń. Zachęcą one również do spontanicznego, aktywnego badania i odkrywania rzeczywistości przez uczniów.
                  W projekcie udział biorą uczniowie i nauczyciele z Turcji(8), Polski(6), Litwy(1), Czech(1), Rumunii(1)

• Kwiaty z papieru

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie” - klasy VI A i VIII A SP wykonały  zadanie 20 z Modułu I ” Kwiaty z tektury zrobimy, naszym bliskim je wręczymy”.
            oprac. A.Kałużna, A.Kobus