• Zapraszamy do Naszej Szkoły

• Zapraszamy do Naszej Szkoły. Czekamy na Was.

W skład Zespołu Kształcenia nr 1 im. Karola Wojtyły wchodzą:
            - Przedszkole Specjalne nr 34
            - Szkoła Podstawowa nr 18
            - Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 2

Potrzebne dokumenty do zapisania dziecka do naszej szkoły w roku szkolnym 2023/2024 znajdziecie Państwo poniżej:

Oprac. D. Kosowska

• Lutowe spotkanie z Maszą

• We czwartek, 23 lutego,  ponownie odwiedziła nasze przedszkole Masza.  Do naszych zajęć dołaczył Emil i Kamil. Głaskom nie było końca.

• Zabawa Sztuką - sztuka użytkowa

• Zajęcia plastycznew klasie VA i VIIA - sztuka użytkowa, wykonanie podstawek do jajek w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Zabawa Sztuką" i programu edukacyjno - technologicznego Laboratoria Przyszłości - zajęcia rozwijające kreatywność. Wykorzystanie pistoletu na gorąco.

oprac. A. Kałużna,  A.Kobus

• Koziołkowy Projekt Czytelniczy

• Uczniowie klasy III B SPdP w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego zapoznali się z przygodami popularnego Koziołka Matołka, a następnie wykonali ilustrację do wysłuchanej opowieści.

Oprac. D.Kosowska

• "Gramy Zmysłami"

• Uczniowie klasy VIIC w ramach realizacji lutowych modułów Ogólnopolskich Projektów Edukacyjnych: ,,Gramy Zmysłami'' i ,,Terapia ręki dla każdego'' wykonali bałwana z ,,ciepłego śniegu'', poznawali sensorycznie ciecz nieniutonowską oraz masy slime.
            Oprac. M. Pietrzak

• Dzień Kota

• 17 lutego Dzień Kota. Uczniowie klasy I SP i III B SPdP zrealizowali kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Poczuj, dotknij, zobacz"- malowanie na soli. Tematem wiodącym był kot.

Oprac. D.Kosowska

• Dzień Chorych na Padaczkę

• 14 lutego obchodzimy nie tylko Walentynki, ale również DZIEŃ CHORYCH NA PADACZKĘ. Święty Walenty jest patronem zakochanych, ale i osób chorych na padaczkę (epilepsję),czyli tzw. chorobę świętego Walentego.

Uczniowie klas biorących udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno - Społecznym Każdy inny wszyscy równi zrealizowali kolejne zadanie projektowe. Pod czujnym okiem pana Macieja uczyli się, jak udzielić pierwszej pomocy.

Oprac. D. Kosowska

• Książeczka o uczuciach

• Na zajęciach rozwijajacych kreatywność klasa VIIA stworzyła "Książeczkę o uczuciach". Wykonana została przy użyciu laminatora w ramach realizacji programu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości.

Oprac. A Kałużna

• Z KULTURĄ MI DO TWARZY

• Miło nam poinformować, że za zrealizowane działania w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego
            "Z kulturą mi do twarzy" nasza szkoła i klasy: III A SP, III A SPdP, III B SPdP, III C SPdP otrzymały certyfikaty.

• Laboratorium Przyszłości

• Szkoła Podstawowa nr 18 wchodząca w skład ZKS nr1 realizuje program edukacyjno-technologiczny Laboratoria Przyszłości zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tego programu jest min. zwiększenie samodzielności, kreatywności, umiejętności manualnych i technicznych, kształtowanie krytycznego myślenia oraz pracy zespołowej wśród uczniów SP.

Z środków otrzymanych w ramach programu szkoła zakupiła liczny sprzęt, który od września wykorzystujemy podczas zajęć funkcjonowania osobistego i społecznego, zajęć rozwijających kreatywność oraz innych zajęć rozwijających umiejętności uczniów.