• Świąteczny Kiermasz

• W czwartek odbył się w naszej szkole Świąteczny Kiermasz. Uczniowie wykonali różnymi technikami plastycznymi ozdoby świąteczne.

• Marcowe spotkanie z Maszą

• Marcowe spotkanie z Maszą jak zawsze upłynęło w wesołej atmosferze. Do przedszkolaków - Edyty, Szymona, Staszka i Emila dołączyli pierwszoklasiści - Marysia i Dacjan.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 marca obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym roku pod hasłem „Z Nami, Nie dla Nas”. Marcowe obchody przypominają o idei akceptacji, szacunku i otwartości wobec osób z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w te obchody poprzez przygotowanie  "skarpetkowej  wystawy".
            Święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa podkreśla, że są wśród nas osoby z dodatkowym, trzecim chromosomem w 21. parze chromosomów i zachęca do wyrażania solidarności z osobami z zespołem Downa poprzez noszenie tego dnia kolorowych skarpetek.

A klasa VII A  dziękuje Dziadkom Wiktora za słodką niespodziankę ❤️

• Ogrodowe porządki

• Zrobiło się ciepło i uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami rozpoczęli prace porządkowe w szkolnym ogrodzie. Posiali  nasiona warzyw i posadzili wiosenne kwiaty.

• 1 Dzień Wiosny

• Wiosna zawitała dzisiaj do naszej szkoły. To było zabawne i wesołe powitanie. Starsza i młodsza młodzież oraz przedszkolaki pod okiem nauczycieli przygotowały występy artystyczne. Były wiersze, piosenki, scenki artystyczne, plakat, zabawne przebrania. A na koniec spotkania - wiosenna dyskoteka.

• Rekolekcje Wielkopostne

• W piątek (17 marca) odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły uczestniczyli w uroczystej Drodze Krzyżowej. O oprawę liturgiczną i muzyczną zadbali ministranci, schola i nauczyciele.

• Gramy Zmysłami

• Klasa VII C podjęła aktywności związane z sensorycznym kodowaniem w ramach realizacji marcowego modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy Zmysłami''.

oprac. M. Pietrzak

• Dzień Motyla

• 14 marca obchodzimy Dzień Motyla i z tej okazji warto dowiedzieć się o tych pożytecznych owadach więcej. Mimo że nie żyją długo, są odpowiedzialne za zapylanie największej liczby roślin na świecie tuż po pszczołach. Dzisiaj nasi uczniowie poznawali wygląd i środowisko życia motyli. Bawili się aplikacją Quiwer (rozszerzoną rzeczywistością). Tworzyli ilustracje motyli. Zapraszamy do obejrzenia naszych poczynań.
            Oprac. D. Kosowska

• Akademia Muzyki

• Udział w spotkaniu w filharmonii klasy VII A i VIII B - Akademia Muzyki, audycja muzyczna Wiedeń się bawi!  Poznanie gatunku muzycznego zwanego operetką. Rola w jej powstaniu rodziny Straussów. Tańce, które cieszyły się największą popularnością dwieście lat temu, oraz słynne bale wiedeńskie.
            oprac. A.Kałużna,  E.Świderska

• Zagadki o zawodach

• "Zagadki o zawodach" - tak brzmi tytuł książeczki wykonanej przy użyciu laminatora  przez uczniów klasy VII A. Praca została utworzona w ramach realizacji programu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości - zajęcia rozwijające kreatywność.

• "Złota Łyżwa"

• Reprezentanci naszej szkoły wzieli udział w Turnieju gier i zabaw ruchowych na lodzie "Złota Łyżwa".

Zajęli II miejsce. Gratulujemy !!!