• Wesołe Emotki

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywne dni nietypowe" uczniowie klasy I C przysposabiającej do pracy zrealizowali kolejne zadanie: Dzień Emotikona.

Emotikony to znaki, bez których ciężko jest sobie wyobrazić komunikację, zwłaszcza w erze internetowych komunikatorów. Dzisiaj za pomocą emotek próbowaliśmy nadać komunikat i przekazać nasze uczucia.

• Działania kulinarne

• W ramach zajęć z przysposobienia do pracy prowadzonych przez p. D. Kosowską klasa I C przeprowadziła trening budżetowy, zrobiła zakupy i wykonała pyszne tosty i pieczone jabłka.

Zrealizowała również zadanie w ramach Ogólnopolskiego projektu Edukacyjnego "Mogę sam".

• Jesienny koncert

• Wielki koncert urządzamy i na kubkach w nim zagramy - Klasy VI A i VIII A  zrealizowały 3 zadanie  z I Modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego  - W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie.

oprac. A Kałużna, A. Kobus

• Obserwacja pogodowa

• Klasa  VIII A  - Obserwacja chmur - wykonanie pracy plastycznej; malowanie w plenerze nieba, kształtów i tego, co przypominają nam chmury w ramach realizacji zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego - "Klasa w terenie".

• Dzień Nosorożca w naszej szkole i przedszkolu

• W piątek 22 września br. nasi uczniowie i przedszkolaki obchodzili Światowy Dzień Nosorożca. Święto to alarm dla całego świata, że na naszej planecie występuje już jedynie 5 gatunków nosorożców i aż 3 z nich są zagrożone wyginięciem. Nasi uczniowie w ramach zajęć bibliotecznych i zajęć w przedszkolu dowiedzieli się, że w naszym mieście 7 lat temu podczas budowy obwodnicy natknięto się na szkielet tego zwierzęcia.

Stefania - bo tak ma na imię nasz Gorzowski Nosorożec doczekała się nawet swoich publikacji "Nosorożec Gorzowski" Emilii Cepy, które towarzyszyły nam podczas zajęć plastycznych. Zachęcamy do obejrzenia  naszych prac.

oprac.M. Markowska

• Jesienne przygody

• Klasa 8a  Świętuje Pierwszy dzień astronomicznej jesieni. W tym roku są to - "Matematyczne przygody wśród przyrody". Urządziliśmy  również  Eko kącik ze skarbami jesieni, dzięki którym  powstał piękny portret Pani Jesieni. Realizując tym samym zadanie projektowe "Eko-kącik urządzamy, nasze skarby tam chowamy" Ogólnopolskiego Projektu Ekologicznego "W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie".

• Projekty w klasie IC

• W roku szkolnym 2023/2024 klasa I C przysposabiająca do pracy rozpoczęła realizację różnorodnych projektów edukacyjnych. Za Nami pierwsze wykonane zadania projektowe .

oprac.D.Kosowska

• Klasa w Terenie

• Klasa VIIIA  obserwowała przyrodę, spacerowała  po okolicy, zbierała dary natury . A wszystkie te działania w ramach zadania projektowego Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego " Klasa w terenie".
            oprac. A. Kałużna

• Pozdrowienia

• Pierwszy tydzień w nowej szkole i z nowymi kolegami za Nami 😉 Klasa I C Przysposabiająca do pracy w akcji! Pozdrawiamy Ala, Ania, Adrian, Kajl i p. Dorota.

• Pierwsze działania projektowe

• A w klasie 6a i 8 a zakręcone zabawy w artystę.  Wspólnymi siłami stworzyliśmy takie oto "dzieło sztuki,,.  Za nami realizacja pierwszego zadania projektowego Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego  "W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie".
            oprac. A. Kałużna

• Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole.
            15 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Myślicie pewnie, że skupiliśmy się na strojach w kropki....otóż nie. Jest to przede wszystkim święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów i pasji.
            W ramach lekcji bibliotecznych i zajęć szkolnych przenieśliśmy się w świat kropek, które w niezwykły sposób rozbudziły naszą kreatywność. A to za sprawą książki Hervé Tulleta pt. „Naciśnij mnie”. Wspólnie dmuchaliśmy, klaskaliśmy i przekręcaliśmy książkę, bawiąc się przy tym wyśmienicie.
            Swoje imiona, emocje i talenty „wyklikaliśmy” w postaci kropek na wirtualnej macie do kodowania, a na zajęciach plastycznych stworzyliśmy wspólnie kolorową i uśmiechniętą kropkową stonogę. Przedszkolaki malowały balonami, piłeczkami i paluszkami.
            Oprac. M. Markowska

• Ekologiczna szkoła

• 6 września odbyło się wręczenie dyplomu za działalność ekologiczną dla naszej placówki. Nagrody przekazała przedstawicielka firmy Inneko na ręce uczniów i pani dyrektor.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• To już dziś, 4 września, rozpoczął się nowy rok szkolny.
            W godzinach porannych odbyła sie msza św. a następnie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pożegnalismy panią dyrekor Annę Kuczyńską i panią wicedyrektor Agatę Spirydowicz-Kasperską a z dniem 1 września stanowisko dyrektora objęła pani Monika Jurgielewicz-Wojtaszek a wicedyrektora pan Piotr Kruk. Na spotkanie
            z uczniami, rodzicami i pracownikami placówki przybyła pani Jolanta Lipińska  - wizytator Kuratorium Oświaty.