Klasa 7A i 8 A zrealizowała kolejne zadanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Klasa w terenie pt. "Lekturka pod gołym niebem" - zadanie nr 13. Nasze czytanie polegało nie nie tylko na budowaniu relacji, ale również na byciu aktywnym poprzez komentowanie obrazków i treści czytanych utworów. Wspólne czytanie było okazją do zastosowania i doskonalenia umiejętności posługiwania się symbolami PCS.
oprac. A.Kałużna, A.Kobus
Klasa w terenie
Kropkowy zawrót głowy
Uczniowie klasy VIIA wycinali, przyklejali, rysowali i stworzyli kompozycję kropkowego drzewa.
oprac.M.Panek
Kropki wokół nas
15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Uczniowie klasy 4A SP zaczęli świętować ten dzień od zabawy z wykorzystaniem książki „Naciśnij mnie” Herve Tulleta. Jest to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać. Interaktywna i niezapomniana zabawa. Kropkowa mata stała się inspiracją do stworzenia ciekawych prac plastycznych.
Moc drzemie w każdym z nas!!!
Zachęcamy do obejrzenia naszych dzisiejszych zajęć.
Oprac. M. Markowska
Dzień Kropki
- 10
Dzień Kropki to święto obchodzone corocznie 15 września, mające na celu promowanie i docenianie indywidualnej kreatywności oraz zachęcanie do odkrywania swojego osobistego potencjału. Święto jest inspiracją dla osób na całym świecie, a obchodzi się je poprzez noszenie ubrań w kropki i skupienie na rozwoju talentów, pasji i marzeń. Zapraszamy do relacji.
oprac.D.Kosowska, E.Świderska
VII Korowód Wrażliwości
W dniu 10.09.2024 nasze przedszkolaki wraz z wychowawcami uczestniczyły w przemarszu ulicami miasta w ramach VII Korowodu Wrażliwości. W żółtych strojach dzielnie maszerowały, pokazując tym samym jak ważna jest wrażliwość na drugiego człowieka
oprac. A.Olejniczak, M.Olszacka, E.Szcześniewicz, I.Lachowicz
Taneczny wrzesień
Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego klasa w terenie - zadanie nr 9 Wyginam śmiało ciało - taniec na świeżym powietrzu w wykonaniu klasy 7A i 8 A.
oprac. A.Kałużna, A.Kobus
Zostaliśmy wyróżnieni
Stęple z liści
Uczniowie klasy VII A na zajęciach plastycznych wykorzystali świeże liście lipy. Zrobili z nich stęple tworząc własne kompozycje.
oprac. M.Panek
Dzień Dobroczynności
Klasa 6a z zaangażowaniem uczestniczyła w obchodach Dnia Dobroczynności z kalendarza dni nietypowych. Lekcja rozpoczęła się od obejrzenia inspirującego filmu edukacyjnego na tablicy interaktywnej, który ukazał różnorodne formy pomocy i wsparcia dla innych. Zainspirowani przykładami dobroczynności, uczniowie aktywnie włączyli się w tworzenie interaktywnej mapy dobrych uczynków, gdzie każdy mógł zaproponować swoje pomysły na pomoc innym. Pomysły te zostały następnie przeniesione na papier – w ramach pracy plastycznej uczniowie przedstawili swoje wizje pomagania, tworząc barwne i pełne pomysłów plakaty.
Oprac. A. Jakubowska
Sok z winogron
Zdrowie zamknięte w owocach. Zebrane wcześniej winogrona dzisiaj zostały zamienione przez nas w przepyszny sok. Wszak winogrona jako lekarstwo stosowali już starożytni Rzymianie – stosowali je jako lekarstwo na przeziębienia, na problemy z przewodem pokarmowym i łagodzeniem bóli migrenowych. A na trwające upały było to nasze orzeźwienie.
Oprac. D.Kosowska
Szkoły pełne Talentów
Uwaga! Uwaga! Uwaga! Wszystkie ręce na pokład. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu Wspieraj z Lidlem młode Talenty - Szkoły pełne Talentów. Prosimy wszystkich o wsparcie Talenciakami naszej szkoły. DZIĘKUJEMY!!!
Talenciaki można skanować samodzielnie po wybraniu naszej szkoły lub przynieść do Nas.
Koordynator: Magdalena OlszackaLink https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/60832
oprac.D.Kosowska
Miejska Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2024/2025
Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2024/ 2025, które odbyło się 2 września 2024r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 nie mogło zabraknąć akcentu Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim.
Pan Piotr Kruk odebrał tego dnia z rąk Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Pana Jacka Wójcickiego akt powołania na stanowisko dyrektora Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 im. Karola Wojtyły, a Panie Anna Batura i Paulina Smogór odebrały akty potwierdzające nadanie stopnia nauczyciela mianowanego. Gratulujemy.
oprac.P.Kruk
W szkolnym ogrodzie
- 1
W szkole Nie ma nudy. Uczniowie z klas przysposabiających II B, II C, III B z ochotą rozpoczęli prace porządkowe w ogrodzie szkolnym oraz przystąpili do zbiorów winogron. Dużą Niespodziankę sprawiła nam Stolarnia Marwice Kołodzińscy montując drewniany stolik. Dziękujemy.
oprac. D.Kosowska
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
To już dziś, 2 września, rozpoczął się nowy rok szkolny.
W godzinach porannych odbyła sie msza św. a następnie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pan dyrektor - Piotr Kruk oraz Pani wicedyrektor - Joann Lipnicka powitali uczniów, rodziców i pracowników placówki. Na zakończenie spotkania społeczność uczniowska zaśpiewała i wytańczyła hymn szkoły.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Zaproszenie do projektu "Chcę być samodzielny - pozwól mi"
W imieniu Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 w Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1 im. Karola Wojtyły w Gorzowie Wielkopolskim zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Chcę być samodzielny - pozwól mi”.
Autor projektu: Dorota KosowskaMyśl przewodnia projektu to: Praktyka czyni mistrza! Regularnie ćwicz nowe umiejętności i nie bój się popełniać błędów – to naturalna część procesu nauki.
Patronat nad projektem objęli:
Superbelfrzy, NODN Zyta Czechowska, NODNSensor Ewa Rodowicz, Klej AMOS,#wiosnaedukacji, Fiorello - kreatywnie dla małych i dużych.
Patronat medialny: Pedagogika Specjalna - Portal dla Nauczycieli.Uczestnicy projektu:
projekt skierowany jest do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi: szkół podstawowych, przysposabiających do pracy, świetlic oraz ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie całego kraju, Zapraszamy!Informacje o projekcie:
oprac. D.Kosowska
Lipiec w przedszkolu
- 6
Wakacje to najpiękniejszy czas w roku dla każdego dziecka. Słońce, wakacyjne przygody, podróże. Wakacje w przedszkolu to czas na dobrą zabawę i regenerację. To dobry moment, żeby dostarczyć przedszkolakom śmiechu i relaksu. Tak udało się zorganizować świetnie czas dla naszych dzieci z trzech grup przedszkolnych, które odwiedziły Lubuskie Muzeum im. Jana Dekerta, gorzowskie parki między innymi Park Róż, Park Słowiański, Park Kopernika, Park Górczyński, gorzowski bulwar, Wojewódzką Bibliotekę. Byliśmy również na dwóch spektaklach: ,,Pan Kleks" i ,,Muzyczne Zoo" na scenie letniej Teatru im. Juliusza Osterwy. Dzieci bawiły się też świetnie na okolicznych placach zabaw. Czas wakacyjny w przedszkolu był to wspólnie spędzony czas zarówno aktywnie jak i wesoło. Życzymy naszym wspaniałym przedszkolakom wspaniałego odpoczynku, pięknych przygód i beztroskiej zabawy. Do zobaczenia we wrześniu.
oprac. A.Olejniczak. E.Szcześniewicz, M.Olszacka
EKOPLACÓWKA 2024
- 5
"Szanowni Państwo,
koniec roku szkolnego to czas podsumowań pracy szkoły, uczniów i nauczycieli, a także czas na podsumowanie sukcesów placówki. Z tej okazji chciałybyśmy podsumować IV edycję ogólnopolskiego projektu EKOSZKOŁA, który realizowany był przez cały rok szkolny 2023/2024 przez uczniów i nauczycieli z Państwa placówki.
EkoSzkoła to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.Honorowy patronat nad projektem sprawuje: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Głos Nauczycielski, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz Lasy Państwowe.
W obecnym roku szkolnym, do udziału w projekcie zgłosiło się 567 placówek edukacyjnych z całej Polski: przedszkola, szkoły podstawowe, licea, technika, zespoły szkół, ośrodki szkolno-wychowawcze oraz internaty i bursy szkolne. Po ocenie EkoRaportów przesłanych przez szkolnych koordynatorów projektu, placówki, które zrealizowały zadania projektowe uzyskały tytuł EKOSZKOŁA 2024, EKOPRZEDSZKOLE 2024 i EKOPLACÓWKA 2024. W czwartej edycji zaszczytny tytuł otrzymały 233 placówki.
Miło nam poinformować, iż Państwa placówka spełniła wszystkie wymagania formalne, bardzo mocno angażując się w zaplanowane ekologiczne działania. Gratulujemy pięknie uzyskania przez szkołę zaszczytnego tytułu. Nauczycielkom i nauczycielom z Państwa szkoły, którzy realizowali projekt, gratulujemy uzyskania tytułu Promotor Ekologii 2024. Joanna Gadomska"Oprac. D. Kosowska, E. Świderska
Życzenia
Nasza absolwentka
W piątek, 21 czerwca, pożegnaliśmy naszą absolwentkę. Oliwio, będzie nam brakowało Ciebie, Twojej pomocnej dłoni, pięknego uśmiechu, zaangażowania w pracę i naukę oraz pysznych ciast, którymi nas rozpieszczałaś.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie