Uczniowie z klasy III A, VI A, VIII A i II A PP uczestniczyli w warsztatach andrzejkowych, które odbyły się w atmosferze ludowych tradycji i zabaw w lubuskim muzeum Spichlerz. Mieliśmy wyjątkową okazję, aby poznać dawne, polskie przepowiednie i sprawdzić, co przyniesie nam przyszłość, odkrywając tajniki różnych wróżb. Z całą pewnością było to spotkanie pełne magii, tajemnic i wspaniałej zabawy.
Oprac. A.Kałużna
Andrzejki w Spichlerzu
- 7
Dzień Tramwajarza
- 1
Uczniowie klasy 2 A PP i 6A odwiedzili MZK z okazji Dnia Tramwajarza. Przygotowali na tę okazję wyjątkowe prezenty wykonane na drukarce 3D. Podczas wizyty mieli okazję obejrzeć zabytkowy, drewniany tramwaj, a także przejechać się nowoczesnym modelem. Nie zabrakło emocji – uczniowie doświadczyli ostrego hamowania oraz mieli możliwość usiąść za sterami tramwaju i poczuć się jak prawdziwi motorniczy. Czas upłynął w miłej atmosferze, a na zakończenie wszyscy zostali obdarowani drobnymi upominkami.
Oprac.J.Lipnicka
Pyszna pizza
Realizacja zadania z modułu Kulinaria - pizza. Ogólnopolski projekt edukacyjny Chcę być samodzielny pozwól mi klasa II A PP.
Oprac. T.Demczuk
Wystawa prac w Urzędzie Miasta
We wtorek, 26 listopada, przed sesją Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego uczniowie Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim mieli możliwość zaprezentowania swoich prac plastycznych. Wystawa „Okno marzeń. Wyruszamy w świat wyobraźni”, prezentowana była przez październik i listopad w Galerii KRĄG w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim.
Dzisiaj prace naszych uczniów w Urzędzie Miasta oglądali Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Przewodniczący Rady Miasta oraz członkowie Rady Miasta.
Uczniowie chętnie opowiadali o swoich inspiracjach i wizjach przeniesionych na papier. Dziękujemy Panu Robertowi Surowcowi – Przewodniczącemu Rady Miasta za możliwość zaprezentowania wystawy wpisującej się w program Lubuskiego Kuratora Oświaty - „Spełniaj marzenia – sięgaj gwiazd”. Programu, który zachęca nauczycieli i wychowawców do odkrywania potencjału każdego ucznia, tworzenia warunków do jego samorealizacji oraz osiągania sukcesów w różnych dziedzinach aktywności.
Oprac. P. Kruk
Wioska elfów
- 32
We wtorek, 26 listopada, uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w niesamowitej przygodzie. Wspólnie z opiekunkami wybrali się do Świątecznej Wioski Elfów- miejsca pełnego magii i radości. Miejsca, które dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń i pięknych chwil. W Świątecznej Wiosce Elfów magia świąt stała się rzeczywistością, a dzieci i dorośli mogli wspólnie cieszyć się wyjątkowym czasem pełnym radości i zabawy.
Dziękujemy firmie MZK za użyczenie nam autobusu.
Oprac. D.Kosowska
Dzień Misia w Przedszkolu
- 19
Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wspólnie obejrzeliśmy dwie bajki - ,, A kuku Mieciu'' i ,, Miś i kukułka''.
Każde dziecko przyniosło ulubionego misia lub innego pluszaka.Pan dyrektor wręczył każdemu dziecku książeczkę edukacyjną i czekoladę pięknie opakowaną. Na zakończenie odwiedziły nas duże Misie z Panią Kredką ze słodkimi cukierkami. To był bardzo miły i misiowy dzień.Oprac. E.Szcześniewicz
Światowy Dzień Zespołu Delecji 22Q11
Dzisiaj nasza koleżanka obchodziła swoje małe - wielkie święto. 22 listopada przypada Światowy Dzień Zespołu Delecji 22Q11. Kochana Nasza - życzymy dużo słonka i uśmiechu.
Oprac. D.Kosowska
Chopin w filharmonii
Uczniowie z klasy III A i VIII A po raz kolejny brali udział w koncercie z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania w Filharmonii Gorzowskiej. Razem z tancerzami zawirowaliśmy do dźwięków muzyki Fryderyka Chopina. Również i tym razem poznaliśmy nowe słowa kolekcji kolejnych liter alfabetu, związanych ze światem muzyki. Te słowa to: Largo i Nuty. Aby utrwalić nowe pojęcia, uczniowie z klasy VIII A wykorzystali technologie cyfrowe i wykonali dwa znaczki kolekcjonerskie.
Oprac. A.Kałużna
Dzień Życzliwości
Dzień Życzliwości i Uśmiechu - to dzień obdarowywania siebie nawzajem radością, pomocą i dobrym słowem, to także chwila spojrzenia na siebie samego z miłością. Kto lubi siebie lubi też ludzi. Dzisiaj mieliśmy możliwość obejrzenia zabawnego filmu o tym dlaczego warto być życzliwym, losowaliśmy zadania do wykonania i uśmiechaliśmy się do wszystkich.
Oprac. J.Buchmiet-Skubiszyńska, P.Szczetyńska, M.Skubiszyński
Nasze eksperymenty
Kolejne zadania w ramach międzynarodowego projektu eTwinning STEM wave to edu zrealizowane:
1. NAUKA- Eksperyment wulkan
2. INŻYNIERIA - Samochód balonowy
Oprac. D.Kosowska
Porządki w ogrodzie
Klasy przysposabiające do pracy II b, c i III b w ramach zajęć z ogrodnictwa porządkowały dzisiaj ogród, zabezpieczały rośliny przed zimą i wykonały kompozycje z igliwia na parapety. W szatni pachniało dzisiaj lasem i może troszkę już świętami...
Oprac. D.Kosowska
Herbata z imbirem
Pogoda nie rozpieszcza, łatwo się dziś przeziębić, dlatego uczniowie klasy 3b poznawali dziś zastosowanie korzenia imbiru. Udało się nam przygotować prozdrowotną herbatę.
Oprac. P. Leciejewski
eTwinningowe spotkanie
Dzisiaj, 20 listopada, odbyło się pierwsze spotkanie online z partnerami biorącymi udział w projekcie eTwinning Special Sensory Train. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć pracę innych uczniów, wymienić się spostrzeżeniami na temat wykonywanych zadań, przedstawić się. Pozdrawiamy serdecznie Borzęciczki, Kraków, Grecję, Turcję, Rumunię. Językowo jak zwykle wsparła nas pani Patrycja. Dziękujemy i do następnego spotkania.
Oprac. D.Kosowska, E.Świderska, P.Szczetyńska
Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobeci Dzieci
19 listopada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Jest to dzień, który przypomina nam o konieczności ochrony najmłodszych i zapewnienia im bezpiecznego środowiska do rozwoju.
Oprac. D.Kosowska
Tańczymy Chopina
Dzisiaj uczniowie z klas: II B, C i III A, B PP wzięli udział w audycji muzycznej " Tańczymy Chopina" w Filharmonii Gorzowskiej.
"Okazuje się, że muzykę klasyczną można nie tylko zagrać, ale również… zatańczyć! Udowodnił to Zespół Tańca Aluzja. Razem z tancerzami zawirowaliśmy do dźwięków muzyki Fryderyka Chopina, w której aż roiło się od tanecznych rytmów i melodii, zaś śladami innych wielkich polskich kompozytorów podążaliśmy wspólnie z kwartetem smyczkowym."
Oprac. D.Kosowska
Nasze działania
Nasze działania na Święto Niepodległości.
„Warzywa i owoce w szkole” w klasie 4A
W listopadzie br. w ramach realizacji unijnego programu „Warzywa i owoce w szkole” wykonaliśmy kolorową i zdrową gazetkę szkolną. Podczas zajęć szkolnych malowaliśmy, rysowaliśmy i wydzieraliśmy z szablonów warzywa i owoce. Jedliśmy pyszne jabłka i tworzyliśmy prace plastyczne wykorzystując TIK. Oprócz tego rozwiązywaliśmy zagadki owocowo-warzywne i graliśmy w memory, wykorzystując interaktywne platformy edukacyjne. Zachęcamy do obejrzenia relacji.
Oprac. M.Markowska
Uroczysty Apel - Narodowe Święto Niepodległości
- 7
W piątek, 8 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali piosenki i pieśni o tematyce patriotycznej. Zespół Kształcenia Specjalnego włączył się również w ogólnopolską akcję "Szkoła do Hymnu" i wszyscy odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Na uroczystość każdy przybył odświętnie ubrany z własnoręcznie przygotowanym kotylionem. Nie tylko uczniowie występowali, nauczyciele wraz z Dyrekcją zaśpiewali piosenkę "Przybyli ułani". Na zakończenie apelu został wyśpiewany i wytańczony hymn szkoły.
W czasie zajęć dydaktycznych przedszkolaki i uczniowie utrwalali treści nawiązujące do tego święta oraz ozdobili szkołę kolorowymi tablicami tematycznymi. To była piękna i wzruszająca uroczystość.
oprac. J. Buchmiet-Skubiszyńska
Nowe książki w bibliotece
Nowe książki w bibliotece szkolnej zakupione w ramach NPRCz dla Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2. Przypominamy, że nasza biblioteka szkolna znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w kwocie 3750 zł ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.Celem NPRCz 2.0 jest wspieranie rozwoju czytelnictwa poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W ramach dotacji kupiliśmy do naszej biblioteki książki i materiały, które są doskonałą okazją do promowania czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły i prowadzenia zajęć zarówno w szkole jak i na świeżym powietrzu.Zresztą zobaczcie sami 😊
#NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa
Oprac. M.Markowska
11 LISTOPADA
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie